Vintage dekorace v provensálském stylu

france-965603_1920Pokud jste si zamilovali provensálský styl a přemýšlíte o tom, že váš byt či dům proměníte na krásné sídlo ve stylu jižní Francie, jak je tento článek přesně pro vás. Přečtěte si o stylových doplňcích, které můžete umístit nejen do interiéru, ale například i do zahrady, a tím ji zkrášlit a vdechnout jí trochu stylu jižní Francie.

Drobnosti do interiéru

Do interiéru existuje velké množství doplňků, ze kterých můžete vybírat. Styl můžete svému domu či bytu dodat již u jeho vstupních dveří a pořídit stylové kovové klepadlo, které znáte z filmů. Jeho výhodou je, že se nejedná jen o dekoraci, ale jde o skutečně o doplněk, který bude mít i praktické využití. Do předsíně můžete umístit další stylový dekorační prvek, který zároveň prakticky poslouží. Jedná se o stylové věšáky na kabáty, které poslouží nejen v zimních obdobích, ale po celý rok. Pokud se chcete držet provensálského stylu, volte ty kovové v tmavších odstínech.

Doplňků do interiéru však naleznete mnohem více, v nabídce eshopů naleznete stylové retro hodiny, nejrůznější vybavení do koupelny, mezi které patří například zrcadla s poličkou (opět ve stylové pastelové barvě, která se do provensálského stylu hodí), nebo třeba mýdlenky. Obývací pokoj zase můžete vyzdobit obrazy s provensálskou tématikou, často narazíte na motiv francouzské krajiny, pokud se vám spíše líbí detaily, volte například motiv s květinou levandule. Stylovými doplňky můžete vybavit i vaši ložnici. Podívejte se do nabídky ozdobných polštářků, které je většinou možné pověsit na zeď, nebo je jen tak položit na postel. Tyto polštářky se však hodí i do obývacích pokojů, můžete jimi obohatit například gauč.

Nábytek a exteriér

Stylu Provence můžete přizpůsobit i nábytek, na internetu narazíte na nejrůznější nabídky eshopů, které se na tento nábytek specializují. Samostatnou kategorií je pak renovace staršího nábytku, který můžete velmi často získat za odvoz od lidí, kteří jej našli třeba na chalupě, a nemá pro ně žádnou hodnotu. Takový nábytek tak můžete získat třeba i za odvoz.

Stylové doplňky můžete ale pořídit i do exteriéru vašeho domu. Zde by měly dominovat kamenné prvky, zvolit však můžete i doplňky, které kámen pouze imitují. Mezi nejznámější doplňky patří nejrůznější druhy květináčů a koryt, kterými můžete dodat okolí vašeho domu trochu provensálského stylu.