Jaká místa navštívit v Provence?

south-of-france-185695_1920

V oblasti Provence je mnoho velmi zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Pokud máte v plánu se do jižní Francie podívat, určitě nezapomeňte navštívit místa, která jinde na světě nenajdete. Jižní Francie má totiž své nezapomenutelné kouzlo, kterým se nemůže pyšnit žádná jiná země.

Pokud milujete koupání, potápění a další vodní radovánky, v oblasti Provence si jistě přijdete na své. Na jihu Francie naleznete jak obrovská rušná letoviska, která žijí bohatým nočním životem a lidem, kteří vyznávají tento životní styl se tu jistě bude líbit. Na druhou stranu zde najdete i malé vesničky, kde naleznete klid, přátelskou atmosféru a budete tu moct v klidu nabrat síly.

Lavandou

Menší městečko, které má zhruba pět tisíc obyvatel. Kromě přímořského podnebí nabízí i úžasný výhled na skalní masiv Maures. Na tamních plážích naleznete mnoho sportovních příležitostí, voda je průzračná a v létě velmi teplá. Především v letních měsících sem míří poměrně dost turistů, kteří raději preferují menší turistické destinace než velké aglomerace.

Cavalaire

Hlavním znakem tohoto městečka je více než tři kilometry dlouhá pláž, díky které je oblíbené především u rodin s dětmi. Pláž má navíc velmi pozvolný spád, díky čemuž je velmi vhodná i pro menší děti, u kterých nehrozí nebezpečí zranění. Pláže ve městě bývají většinou poměrně hustě obsazené, stačí však vzít auto, vyjet jen malý kousek z města, a ihned můžete najít překrásnou pláž, na které nebude téměř nikdo.

Hyères

Jedná se o větší francouzské město ležící v oblasti Provence při ústí řeky Gapeau do Středozemního moře. Na své si zde přijdou všichni milovníci koupání, doporučujeme ve městě pronajmou loď a následně se vypravit na plavbu kolem pobřeží, kde najdete krásné skalnaté přírodní úkazy a liduprázdné pláže. Zde si můžete užít nerušené koupání, potápění a další mořské radovánky.

Saint-Tropez

Asi nejznámější místo z celé oblasti Provence. Proslavily jej hlavně četnické filmy, ve kterých hrál hlavní role legendární Louis de Funés, pokud se v této oblasti budete pohybovat, určitě nezapomeňte navštívit známou policejní stanici. Zajímavostí je, že budova policejní stanice ze známé série filmů o četníkovi je i ve skutečnosti policejní stanicí, vedení města se jí dokonce snaží zachovat původní vzhled, který měla když se zde filmy před mnoha desítkami let natáčely. Pokud zde však chcete zůstat, počítejte s tím, že ceny ubytování jsou zde vyšší než v ostatních lokalitách, a navíc se vám může stát, že budete mít problém vůbec nějaké ubytování sehnat.

Cannes

Další velmi známé město, kam každoročně míří lidé nejen za koupáním a vodními sporty, ale především na vyhlášený filmový festival. Ten je většinou pořádán už v květnu a je rozdělen do několika kategorií. Jeho nejprestižnější cenou je takzvaná Zlatá palma, která je udělována za nejlepší film.