Jak se dostat do Francie

Vždycky jste si přáli se podívat do Francie, ale cestu jste z nějakých důvodů odkládali? Nebojte se a splňte si své sny, v dnešní době se totiž do Francie dostanete velmi jednoduše a zároveň i za velmi přijatelné náklady.

Pokud už cestu plánujete, doporučujeme vám se obrátit na cestovní kancelář v místě vašeho bydlište. Díky tomu budete bez starostí, protože o vás bude náležitě postaráno a vy si dovolenou mnohem více užijete. Vaše cestovní delegátka pro vás připraví zajímavý program, do kterého jistě zahrne koupání v příznačně čistém moři, prohlídky památek, návštěvu muzeí a tak dále.

Nejsnáze a nejrychleji se do Francie dostanete samozřejmě letecky. S velkou pravděpodobností přistanete v hlavním městě, tedy v Paříži, kde se nachází dvě letiště: Roissy-Charles de Gaulle a Orly. Obě dvě letiště nejsou přímo ve městě, nicméně jsou s centrem výborně spojena pomocí systému kyvadlové dopravy (a to jak vlakové, tak i autobusové). Mezinárodní letiště se nacházejí také v dalších městech jako jsou Lyon, Bordeaux, Nice, Marseille, Štrasburk a nebo Toulouse. Mezi Paříží a těmito městy létají pravidelné linky hned několikrát denně, takže se nemusíte při přestupu bát velkého zdržení.

Další možností, jak se do Francie dostat je vlak. Ve Francii je poměrně hustá železniční síť, kterou provozuje a spravuje společnost SNCF. Můžete využít slevu pro mládež, pro páry, pro větší skupiny a slevu dostanete i v případě, že si jízdenku zarezervujete a zaplatíte s předstihem. Bohužel počítejte s tím, že budete muset přestupovat a to buď v Německu, Itálii a nebo Švýcarsku.

Z České republiky se dá do Francie dostat i autobusem. Narazit můžete jak na přímé spoje, tak i na spoje s jedním přestupem. Počítejte ale s tím, že cesta autobusem je časově velmi náročná a rozhodně není vhodná pro každého. Bez přestupu vám bude trvat minimálně 15 hodin a s přestupem počítejte s tím, že pojedete klidně i 20 hodin.

Poslední často využívanou možností je cesta autem. V celé Francii je zhruba 8 000 kilometrů dálnic, které jsou ovšem z velké části placené. Ve Francii je osobní auto velmi příjemným dopravním prostředkem, a díky tomu, že Francie patří ke státům s nejhustší dopravní sítí na světě, tak se cesta automobilem přímo nabízí.