Dovolená v Provence

Volný čas strávený v oblasti Provence kam se lehko dostanete autem, je nezapomenutelný pro svoji atmosféru a podnebí. Dalo by se s odvahu říci, že Provence by měl zažít každý, tak jako navštívit Benátky a Paříž, každý evropan. Ne všichni jí ale příjdou na chuť. Počítejte s tím, že v Provence ubíhá život pomaleji a místní obyvatelé jsou pohodáři, kteří si mnoho nezadají s Pařížany. Možná se vám stane, že se svojí francouzštinou narazíte, ale ta má jako u nás, v každém regionu svůj přízvuk a názvosloví.

Provence vás přivítá vůní svého koření, výbornými víny a kuchyní plnou ryb a vína. Ve středozemní provensálské oblasti najdete mnoho parků, hradů a vinic, které byste neměli minout. Chcete-li se na dovolené ošplouchnout v moři, zajeďte si na pobřeží. Místní křivolaké středověké uličky, kde to voní právě uvařenými specialitami a osvětlují je jen pouličání lampy a na každém rohu se zpívá, se vám dostanou pod kůži a už nepustí. Milovníci památek najdou i tady množství muzeí a galerií, kde se mohou schovat před žárem poledního slunce.

Filmoví nadšenci by neměli vynechat Cannes a jeho chodník slávy, kde místo hvězd, má každá celebrita z festivalu, který se tam každý rok koná, obtisk ruky.