Do Provence na svatební cestu

Jelikož je Francie zemí lásky a její hlavní město je metropolí romantiky, mnoho párů uvažuje o tom, že na svatební cestu pojede právě do Francie. Je ovšem škoda, že většinou volí za cílovou destinaci právě jen Paříž, když ve Francii je mnoho dalších krásných míst. A jedním z nich je právě oblast Provence.

Není náhoda, že do tohoto kraje jezdí na dovolenou mnoho obyvatel Francie. Je to dané hlavně tím, že v Provence najdete z hlediska přírodních scenérií takřka vše co si můžete přát. Jste milovníky krásných horských pásem, malebných vesniček, nebo nádherného pobřeží, kde si můžete užít dostatek klidu a pohodlí?

Na své si přijdou i milovníci starých památek, protože celá oblast Provence byla historicky první římskou državou. Oblast získala své jméno právě kvůli tomu, protože název Provence je odvozen právě od slova provincie. Pokud se zamyslíte nad tím, proč tehdy Římané expandovali právě do oblasti jižní Francie, nemůžete se divit, že se tak rozhodli. Krásnější podívanou totiž nikde blíž asi nenajdete.

V současné době si mnoho párů oblíbilo oblast Provence natolik, že se rozhodli tuto destinaci zvolit za svou svatební cestu. Na té si totiž mohou užívat vrcholky hor a zároveň krásné pláže a teplé počasí. V dnešní době je navíc i možnost uzavřít sňatek přímo v Provence, existují speciální agentury, které se právě touto problematikou zabývají. Přece jen svatba v malebkém kostelíku v horách v Provence určitě bude mít něco do sebe.