Cyklistika v Provence

Cyklistika má v Provence spoustu výhod. Jednou z nich je například počasí, protože v letních měsících tu svítí slunce každý den a po celou dobu je krásně teplo. Díky stálému počasí můžete jižní Francii brázdit na kole jen s minimem vybavení, protože když už zaprší, nebude to mít dlouhého trvání.

Krajina v Provence je také velmi pestrá a rozmanitá, což z ní činí ideální místo pro cyklistický výlet. V Provence můžete vidět rozlehlá levandulová pole, lány slunečnic a také ohromné množství nejrůznějších památek, které doslova psaly historii. Nacházejí se zde staré římské hrady, mosty, pevnosti, starobylé vesnice a samozřejmě i města.

Největší nevýhoda cyklistického výletu do Provence spočívá v tom, že celá oblast je poměrně hornatá. Připravte se tak na četná stoupání a sjíždění do nejrůznějších údolí, díky čemuž Provence nebude nejvhodnější oblastí pro začínající cyklisti bez dobré fyzické kondice.

Pokud ovšem patříte mezi cyklistické nadšence a máte dobrou fyzickou kondici, určitě se vydejte pokořit nejvyšší horu Provence jménem Mont Ventoux, která měří celých 1912 metrů.

Zkušený cyklista dokáže za den průměrně ujet 50 až 70 kilometrů, což je přibližně 7 až 8 hodin jízdy. Nejde o žádnou extrémní zátěž a pokud máte vhodné kolo, určitě to zvládnete. Nezapomeňte ovšem dělat při cestě přestávky a to nejen na obdivování okolní krajiny, ale hlavně kvůli dodržování pitného režimu a také na odpočinek.

Určitě navštivte papežský Avignon, římské Aries a také Pond du Gard, který se nachází nedaleko Nimes. Mezi další místa stojící za návštěvu patří například sídliště Gordes, město Lurs a také Roussillon.